بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > عوامل سینمایی > بازیگران > بازیگران زن > رزی ملک یونان
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
رزی ملک یونان
رزی ملک یونان

بیوگرافی رزی ملک یونان :
 
رُزی ملک یونان
زمینه فعالیت:     بازیگر، کارگردان، نویسنده
تولد :                  ۱۳ تیر ۱۳۴۴تهران

رُزی ملک یونان (به آشوری:ܪܘܙܝ ܡܠܟ ܝܘܢܢ) (زادهٔ ۱۹۶۵ در تهران) بازیگر، کارگردان، نویسنده، هنرمند و فعال حقوق بشر آشوری‌تبار ایرانی است.

نویسنده:

رُزی ملک یونان برخاسته از پدر و مادری است که اصالت در این خانواده زبانزد قوم ٱشوریان ساکن ایران بوده است. او تک ستاره ای که در آسمان این ملت بخوبی درخشیده است . او با قریحه لطیف خود و عرق به ملت ستمدیده خویش به نگاشتن کتابی پرداخت بنام The Crimson Field (قتل عام آشوریان). داستان این کتاب حاکی از مظلومیت بر این قوم و قتل عام بسیاری در سده ۱۹۱۴- ۱۹۱۸ می‌باشد . رُزی با دلی جوشان و عزمی راسخ و قلمی شیوا آنچه که در درون داشت در این کتاب بیان داشته است.در واقع تصویر وقایع تلخ آن روزگار بخوبی در این کتاب مشاهده می‌شود . هم اکنون دانشگاهها آمریکا این کتاب را که به زبان انگلیسی می‌باشد بعنوان یک سند رسمی تاریخی می شناسند.رُزی درمیان قوم آشور یک نگارنده زبر دست بشمار می آید.زیرااو توانسته است عرق و احساسات ٫ جرات و صراحت کلام خود را در این کتاب برای هر پژوهشگری عنوان نماید. زندگی نامه رُزی ملک یونان سرشار از خصائص بیشماری است، از جمله هنرمندی تمام عیار در رشته‌های گوناگون هنری.
بازیگر سینما، موسیقیدان، نمایش نویس، فیلمساز و فعال حقوق بشر

بازیگر سینما: صورت ملیح و قدرت بازیگری رزی ملک یونان، از او یک چهره سینمائی موفق ساخت که همگان را به حیرت وا داشت.موسیقیدان: ذکاوت او غیر قابل توصیف است زیرا او توانست در دنیای موسیقی قدم بگذارد و کلیه مراحل آن را بحد کمال طی نماید و قطعاتی بسازد که حاکی از ذوق سرشار و تبحر اوست در عالم موسیقی . سر منشا هنر موسیقی او از آن مادراست زیرا زمزمه ونوای خوش مادر باعث گشت که تار و پود او با موسیقی عجین گردد و هرگاه نوای خوش مادر را میشنید اشتیاق او نسبت به موسیقی افزایش مییافت نمایش نامه نویس : رُزی ملک یونان در نمایشنامه نویسی توانست جایگاهی خاصی برای خود باز نماید.و چندین پیس را در غربت بر روی صحنه ببرد که مورد ستایش تماشاگران قرار گرفت . اما رُزی هرگز نمی خواست در نقطه ای توقف کند و کماکان در دریای بیکران هنر با مهارت گام برداشت.

فیلمساز:این بار قدم به عرصه ساختن فیلم‌های مستند تاریخی گذاشت . لازمه اینکار تفحص و تحقیق در زمینه اسناد تاریخی بود. که با مدد خواهر به جمع آوری اسناد و مدارک پرداخت و چندین فیلم مستند را بتصویر کشید که هر کدام از ارزش خاصی برخوردار است .

فعال حقوق بشر: اما جوشش او در زمینه احقاق حق بجائی رسید که در مقابل توده از سیاست مداران کنگره ایالات متحده به دفاع از حقوق اُ مت خویش ساکن در عراق پرداخت که در بحرانی ناشی از جنایات و کشتار غوطه ور گشته بودند و اماکن عبادت آنان را به آتش کشیده بودند ودرمظلومیت و فلاکت بسر میبرند . سخنان و دفاعیه رُزی در این رویداد تاریخی توانست احساسات این بزرگان سیاسی را تحریک نموده و با تصویب بودجه ای به بیاری این قوم ستمدیده در عراق بشتابند. خون در رگ این فعال حقوق بشر بغلیان در آمده بود ٫ او نمیخواست که امت خود را در چنین اوضاع نا بسامان ببیند و دل نگران آینده کودکان بود .این زن بشر دوست این خصائص را از پدری که عمری خدمت گزار جامعه آشوریان بوده به ارث برده است٫ از کسیکه همواره در شناسائی اهداف این اُمت شهید پرور پیشتاز بود. رزی ملک یونان بعنوان یک فعال بشری وسفیر این قوم در مجامع جهانی شرکت و از حق و حقوق امت خویش که در سراسر گیتی پراکنده اند دفاع نموده است ٫ا و بر این باور است که بندگان خداوند در هر مسلک و نژاد و قومیت از حقوق متساوی بر خوردار می باشند وظلم و ستم بر هیچ بنده ای جایز نمی باشد

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان