بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > عوامل سینمایی > بازیگران > بازیگران مرد > محمود عزیزی
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
محمود عزیزی
محمود عزیزی

بیوگرافی محمود عزیزی :

محمود عزیزی


 محمود عزیزی متولد سال ۱۳۲۳ در تهران است. تحصیلات  محمود عزیزی به ترتیب: دیپلم ریاضی، لیسانس، فوق لیسانس تخصصی و دکترای تئاتر می باشد. محمود عزیزی کارگردانی چندین نمایش، نویسندگی و بازیگری آنها را بر عهده داشته است. در زمینه کارگردانی تله تئاتر: قضیه اپن هایتمر را کار کرده است. بازی در سینما و تلویزیون و تدریس در دانشگاه تهران (دانشیار) از دیگر فعالیت های این هنرمند کشورمان است.

فیلم نگار :
۱ -  محکومین بهشت (۱۳۸۴)
۲ -  به من نگاه کن (۱۳۸۱)
۳ -  بازیگر (۱۳۷۸)
۴ -  چشمهایش (۱۳۷۸)
۵ -  دوستان (۱۳۷۸)
۶ -  متولد ماه مهر (۱۳۷۸)
۷ -  دختری با کفشهای کتانی (۱۳۷۷)
۸ -  لیلی با من است (۱۳۷۴)
۹ -  جنگ نفتکشها (۱۳۷۲)
۱۰ -  همه یک ملت (۱۳۶۹) و…
.................................................................................................................................................................................................................
مصاحبه با محمود عزیزی :

محمود عزیزی


- یک بیوگرافی از خودتان اعلام نمایید .
ج : در محله نظام آباد امروزی کنار مسجد صفـا و در خانه بدنیا آمدم که الان آن خانه به گاراژ تبدیل شده است اگر بخواهید بدانید بچه کجا هستم باید بگویم بچه پل چوبی هستم .
بخاطر وجود پدر و مادرم و یک سری موقعیت ها این شانس را پیدا کردم که از زمان کودکی با مقوله تاتر و نمایش آشنایی پیدا کنم مثل اولین تئاتر عروسکی و تخت حوضی که در دوران کودکی در مجلس عروسی دیدم و تعزیه ای که در محله ما به اجرا در آمده. یک روزی هم تصمیم گرفتم به دلایلی در ایران نباشم. و بعد سر از پاریس در آوردم در آنجا لیسانس و فوق لیسانس تخصصی و دکترا و بعد درجریان اجرای تئاتر مدارس قرار گرفتم و بعد بعنوان مسئول هنری تئاتر لاله زار انتخاب شدم اما فعالیت های خودم در تئاتر نصـر بود.
- دکتر به عنوان کارگردان و نویسنده تئاتر حضور شما همیشه جدی بوده است ، تئاتر را از چه موقع شروع کردید؟
ج: بعضی ها می گویند از زمان آغاز تولد از همان زمانی که فرد قادر است تصویری از زندگی را به خاطر بسپارد و آنرا تقلید نماید.
- چه سالی رفتید به فرانسه ؟
ج: سال ۱۳۴۶
- چه مدت در آنجا بودید؟
ج: تا سال ۱۳۵۷ که انقلاب شد نزدیک به ده سال.
- درفرانسه چه کار می کردید ؟
ج: هر کاری که بتواند یک آدم نابالغ ذهنی مثل من انجام دهد.
- چه درسی در آنجا خواندید ؟
ج: تئاتر
- : دارای چه مدرکی هستید؟
ج: آخرین مدرک من دکترا در زمینه تئاتر با عنوان زیبا شناختی و تکنیک تئاتر است.
- : چه حسی در مورد افراد با استعدادی که به تئاتر معرفی کردید دارید؟
ج : خوشحالم از اینکه فکر می کنم امکاناتی برای آنها بوجود آمد تا بتوانند در سایه خانواده تاتر توانایی و استعداد های خودشان را نشان دهند و این خود یک لذت عظیمی است.
- : درمورد جشنواره دانشگاهی تئاتر توضیح دهید با توجه به اینکه در آنجا بعنوان استاد مشاور جشنواره در کنار بچه ها بودید ؟
ج : ما حدود ۱۷ جشنواره دانشجویی برگزار کرده ایم و خیلی ازبزرگان فعلی تئاتر فرزندان همان جشنواره تئاتر دانشجویی هستند. به هر حال ما در آن زمان تشکیلاتی بدین گونه نداشتیم که فعالیت های دانشجویی را دریک چهارچوب نشان دهد و جهاد دانشگاهی یکی از اقدامات ماندگارش برگزاری همین جشنواره ها بود سپس فرصتی پیش آمد تا اساتید دانشگاه جمع شوند و اساسنامه ای را تحت عنوان کانون دانشگاهیان بنویسند و جشنواره تئاتر دانشجویی بدین گونه تاسیس شد . این نهاد دانشجویی است، دبیر آن و انتخاب دانشجویان با این نهاد است . ماحصل این جشنواره تئاتر دانشجویی کار خود دانشجویان است و الان جمعیت تئاتر دانشجویی خیلی زیاد شده و این باعث افتخار است که عصر حاصر که همه بدنبال شهرت و کسب مال هستند اینگونه اینها در حال فعالیت هستند جوانهای ما دوستدار معرفت و شناخت و آگاهی هستند این در نوع خود یک پدیده است.
-: درمراسم بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از مقام آقای دکتر محمود عزیزی تجلیل به عمل آمد.
آقای عزیزی کارگردانی می کند،بازیگری می کند، نویسندگی می کند، ترجمه می کند و مشاوره هم می دهد و درضمن معلم نیز هست کدامیک از آنها را بیشتر دوست دارید؟
ج : شما بهتر از هرکس دیگر می دانی اولین آموزشگاه کلاس بازیگری را من میخواستم دایر کنم و بیشتر به کار گردانی علاقه داشتم چون مثل یک کلاس درس و معلمی است در واقع یک کلاس درس علمی است به هر جهت همانطور که در بهداشت می گویند پیشگیری بهتر از درمان است تئاتر نیز مانند بهداشت برای بهبود رفتارها دریک جامعه است . یک سری لوازم و ابزارش ، تئاتر ، موسیقی ، ادبیات و سینما لازم است وجود داشته باشد که این ابزار و لوازم به واقع انسان ساز است .

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان