بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > عوامل سینمایی > بازیگران > بازیگران مرد > حامد کمیلی
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
حامد کمیلی
حامد کمیلی

بیوگرافی حامد کمیلی :

حامد کمیلی


حامد کمیلی متولد ۱۴ تیر ماه ۱۳۶۱ در اصفهان است ، دو برادر دو قلوی کوچکتر از خود به نامهای احسان و ایمان دارد که هر دو دانشجو هستند،دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی و کاردانی کامپیوتر است،مجرد است، فصل پاییز را دوست دارد،در نواختن ساز پیانو  و تار تبحر دارد ،او اهل مطالعه است وبه آینده اش امیدوار . اطرافیان حامد کمیلی از او به عنوان انسانی پاک، ساده و صمیمی یاد می کنند ،خوش اخلاق و خوش برخورد و خوش خنده است، در زمینه ی روانشناسی مطالعات زیادی دارد. بسکتبال هم بازی می کند، از خواننده ها به شهرام ناظری علاقه مند است، از بازیگران خارجی آل پاچینو ،شون پن و از بازیگران ایرانی علی نصیریان و پرویز پرستویی و رضا کیانیان را دوست دارد. حامد کمیلی میگوید: حامد بهداد در زندگی هنری او تاثیر فراوانی داشته و امید وار است که بتواند با توجه با تاثیراتی که از او میگیرد در بازیگری سینما به شیوه ای اختصاصی و تازه دست یابد،کارهای مورد علاقه او در اوقات فراغت : خواندن فیلنامه ، تماشای فیلم ، نوازندگی پیانو و همراهی با خانواده است ، حامد کمیلی  کارش را با تئاتر در اصفهان شروع کرده و برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر ازجشنواره تئاتر فجر میباشد، که جایزه اش را از دست علی نصیریان دریافت نموده است.و بعد در تهران ادامه داده و در این رشته از شاگردان فریدون خسروی و گلاب آدینه بوده است،از فعالیتهای هنری  حامد کمیلی عبارت است از:پرواز در حباب ،به دنیا بگویید بایستد،پیامک از دیار باقی ،اغماء ،حرف ربط ،ملک دل ،نقش جهان ،بگو که رویا نیست و…..
 
فیلم نگار :
۱۳۸۹     پایان نامه              بازیگر     حامد کلاهداری   
۱۳۸۹     اخلاقتو خوب کن     بازیگر     مسعود اطیابی   
۱۳۸۹     هرچه خدا بخواهد   بازیگر     نوید میهن دوست  
۱۳۸۹     دردسر بزرگ          بازیگر     مهدی گلستانه   
۱۳۸۸     پایان دوم              بازیگر     یعقوب غفاری   
۱۳۸۸     دلقک ها              بازیگر     عباس مرادیان   
۱۳۸۸     پرستوهای عاشق   بازیگر     فریال بهزاد  
۱۳۸۸     شکلات داغ           بازیگر     حامد کلاهداری   
۱۳۸۷     پسر آدم، دختر حوا  بازیگر     رامبد جوان   
۱۳۸۷     دو خواهر              بازیگر     محمد بانکی   
۱۳۸۷     تردید                   بازیگر     واروژ کریم مسیحی  


مجموعه های تلویزیونی
    * به دنیا بگویید بایستد (محمدرضا آهنج) (۱۳۸۵)
    * پرواز در حباب (سیروس مقدم) (۱۳۸۵)
    * خانه شش در (۱۳۸۶)
    * نقش جهان (۱۳۸۶)
    * ملک دل (محمد درمنش) (۱۳۸۶)
    * حرف ربط (فیلم ویدیویی) (فریدون خسروی) (۱۳۸۶)
    * اغما (سیروس مقدم) (۱۳۸۶)
    * خط شکن (مسعود تکاور) (۱۳۸۶)
    * پیامک از دیار باقی (سیروس مقدم) (۱۳۸۶)
    * فراری (سعید عالم‌زاده) (فیلم ویدیویی) (۱۳۸۸)
    * طلاق به سبک ایرونی (فرید کلهر) (فیلم ویدیویی) (۱۳۸۸)
    * وقتی نبودم (داریوش یاری) (فیلم ویدیویی) (۱۳۸۸)
...............................................................................................................................................................................................................
 
مصاحبه با حامد کمیلی :

حامد کمیلی


- دلیل فرارتان از مصاحبه چه بود؟ نمی خواستید از حامد کمیلی حرف بزنید ؟
به دلیل اینکه از مطبوعات گله دارم. چون من خیلی محدود مصاحبه انجام می دهم اما در یک سری مجلات دیده ام که مصاحبه هایی از قول من چاپ کرده اند. قبلاً این طوری بود که مصاحبه ها را از روی مصاحبه های دیگری برمی داشتند. ولی حالا دیگر این کار را هم نمی کنند و هر کس هر چیزی که می خواهد می نویسد. من همیشه از همان اول تصمیم گرفته بودم که روش مسالمت آمیزی را با مطبوعات در پیش بگیرم تا هم من موقعیت آنها را درک کنم و هم آنها موقعیت مرا. متاسفانه وقتی دیدم این اتفاق نمی افتد تصمیم گرفتم کمی جدی تر با قضیه برخورد کنم.


- معمولاً بازیگران تلویزیون را در سطح پایین تری از بازیگران سینما می بینند. این در تمام دنیا وجود دارد. شما خودتان در مورد تلویزیون چه نظری دارید؟
شاید اگر چند سال پیش این سوال را از من می پرسیدید من هم همین نظر را داشتم. ولی الان ما کارهای فاخری در تلویزیون داریم که باید حسرت آن را در سینما بخوریم. این را به این دلیل نمی گویم که خودم در تلویزیون بازی می کنم. به هر حال تا امروز دوستان لطف داشته اند و کارهای سینمایی زیادی هم به من پیشنهاد شده است و خودم هم واقعاً کار در سینما را دوست دارم. اما بعضی وقت ها متن هایی به دستم می رسد که بعد از خواندن شان به خودم می گویم چه کسی قرار است این کار را ببیند؟ اصلاً چه می خواهد بگوید؟ من یک کار خوب تلویزیونی را همیشه به یک کار متوسط و ضعیف سینمایی ترجیح می دهم. این را تا امروز ثابت کرده ام و در حد شعار هم نیست. از طرفی اولین کار سینمایی هم برایم خیلی مهم است. به هر حال امروز تلویزیون برای من ارزش زیادی دارد همان طور که تئاتر دارد.


 - با شرایط اقتصادی که سینمای امروز ما دارد خیلی ها به تلویزیون به عنوان منبع درآمد نگاه می کنند.
ببینید رشته تحصیلی من سینما نیست. من دارم فوق لیسانس مدیریت بازرگانی می گیرم.
وقتی تازه کار تئاتر را شروع کرده بودم، یکی از استادانم به من گفت؛ در زمینه تصویر و سینما مطالعه کن و اطلاعات تخصصی داشته باش. اما سعی کن هیچ وقت هنرپیشه نشوی بلکه هنرمند باشی. حالا کار من طوری است که هیچ وقت مجبور نمی شوم به خاطر غم نان کاری را انجام بدهم. هر کاری کرده ام از دل بوده است. مثلاً بعد از آخرین کارم مدت ها بیکار بودم. چون واقعاً کاری نبود که احساس کنم با ایفای آن یک پله بالاتر رفته ام. من با بازیگری عشقبازی می کنم. وارد زندگی ام می شود. شاید این الیناسیون شخصیتی از تئاتر به من رسیده باشد. برای همین بیشتر از یک نقش را نمی توانم قبول کنم. هنوز مثل بازیگرهای دیگر آنقدر حرفه یی نشده ام که چند کار را با هم انجام بدهم چون خیلی درگیر نقش می شوم.

- می خواهم بپرسم آیا تنها مرزی که بین هنرپیشه و هنرمند می گذارید غم نان است؟
نه، من هنرمند نیستم. ولی خیلی دوست دارم باشم. چون برای هنرمند ارزش، اعتبار و احترام خاصی قائلم که هم جلوی دوربین و هم پشت آن و زندگی شخصی مصداق پیدا می کند. غم نان فقط یک تفاوت است. تفاوت های زیادی هست و من سعی دارم واقعاً از این تفاوت ها عبور کنم و به نقش های خوب برسم.


- وقتی درباره نقش خوب حرف می زنید چه معیارهایی در ذهن تان است؟
من سلیقه ام را در انتخاب نقش ها تا به امروز به تماشاگران نشان داده ام. اصلاً درگیر کلیشه شدن در نقش خاصی نیستم و با بازی در نقش های متفاوت فرصت ابراز این مساله را پیدا کردم. چون الان خودم را در دوره تجربه می دانم. اما این بدان معنی نیست که هر کاری را بپذیرم.


- یک بار جمله یی از الیا کازان خواندم که می گفت بازیگر تکه هایی از زندگی خودش را به ما عرضه می کند. نسبت به کارهایی که انجام داده ایم این احساس را دارید؟
دقیقاً همین است. همین که گفتم اگر بازیگرهای دیگری می آمدند شاید این شخصیت شکل دیگری پیدا می کرد، تایید همین حرف است. این تفاوت من با آن آدم ها است. تفاوت استنباط من و آن آدم ها است. نمی شود منکر این مساله شد که رد پایی از من حامد کمیلی در نقش باقی مانده است. به هر حال حضور حامد کمیلی، نگاهش و جسمش در این شخصیت حلول کرده است.


- به شانس در بازیگری معتقدید؟
نه، من معتقد به باور و طرز فکر هستم. شما اگر سراغ آدم های بیچاره و بدبخت بروی، می گویند ما شانس نیاوردیم. اما وقتی سراغ آدم های قدرتمند می روی، می گویند این قدرت ما و انرژی است که خداوند به ما داده است. در روانشناسی نوین هم این مساله هست که زندگی آدم ها برمی گردد به چیزی که فکر می کنند.


- اما در مورد بازیگری واسطه هایی هست که گاه بازیگر را به یک مجری بی اراده تبدیل می کند. مثلاً همین چیزی که می گویند فلان کارگردان فلان بازیگر را کشف کرد. این را قبول ندارید؟
قبول دارم. اما می خواهم بگویم این کشف شدن یک جایی در گذشته در ذهن این آدم بوده که امروز عملی شده است. من همیشه معتقد بوده ام که انسان باید هدف را انتخاب کند ولی راه رسیدن به آن را نه، باید اراده و فکر را در طبیعت رها کنی و بعد خداست که با اتفاقات متفاوت شما را به هدف تان نزدیک می کند. باید ذهنیت کاملاً باز باشد. بستن ذهن یک جور تعصب است.


- یعنی دوروبرتان بازیگرهای خوبی را نمی شناسید که همیشه در حاشیه مانده اند و یا آنهایی که تنها به مدد چهره بالا رفته اند؟
قبول دارم. اما معتقدم که این بازیگرها هم باید به اعتماد به نفس و قدرت برسند. ببینید حتی مرگ و زندگی آدم ها هم به باور آنها برمی گردد. من معتقدم انسان امروزی آنقدر قدرتمند است که با نیروی خدادادی هر کاری می تواند انجام بدهد. این انسان قدرتمند است که ارزش سجده فرشته ها را دارد. وگرنه انسانی که درگیر شانس باشد چه ارزشی دارد؟


- آموختن بازیگری را وامدار چه کسانی هستید؟
من از حمید سمندریان و گلاب آدینه در تئاتر خیلی آموخته ام. فیلم هایی که می بینم همه برای من حکم استاد را دارند. محدود به یک یا دو آدم نیست. حتی یک بازی بد در یک فیلم می تواند برای شما درس داشته باشد.


- ادعای بازیگری هم دارید؟
نه، الان در مرحله تجربه هستم و امیدوارم هرگز به این ادعا نرسم چون معتقدم پایان بازیگری است.
 

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان