بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > عوامل سینمایی > کارگردان > نادر طالب ‌زاده
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
نادر طالب ‌زاده
نادر طالب ‌زاده

بیوگرافی نادر طالب ‌زاده :

نادر طالب ‌زاده

نادر طالب ‌زاده متولد ۱۳۳۲ تهران، فرزند سرتیپ منصور طالب‌زاده، تهیه‌کننده، مجری برنامه‌های تلویزیونی، فبلمساز و روزنامه‌نگاری ایرانی است.وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف میکن و کارشناسی ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه کلمبیا است. نادر طالب ‌زاده فعالیت هنری را از ۱۳۵۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلم‌های مستند آغاز کرد. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد.

بشارت مُنجی (مسیح) :
بشارت منجی نام سریالی به کاردانی نادر طالب ‌زاده ساخته شد. این فیلم بر اساس زمینه‌های مشترک بین اسلام و مسیحیت ساخته و پرداخته شده‌است.

دیدگاه‌های رسانه‌ای :
وی از منتقدان دائمی سیاست‌های رسانه‌ای امریکا است و بعضا در برنامه‌های تلویزیون ایران به عنوان کارشناس سینمایی حضور می‌یابد.

قتل برادر :
دراواخر بهمن ماه ۱۳۸۷ خبری مبنی بر قتل برادر او دکتر ناصر طالب ‌زاده، پزشک ایرانی استاد دانشگاه سیاتل منتشر شد مبنی بر آنکه دستاوردهای دکتر طالب زاده در زمینه یافتن پادزهری برای جنگ افزارهای میکروبی منجر به قتل او توسط دولت آمریکا شده‌است.
در پی انتشار این اخبار، نادر طالب ‌زاده، اظهار داشت: «برادرش به مرگ طبیعی از دنیا رفته‌است.»وی با رد هرگونه ارتباط بین مرگ این پزشک ایرانی با حرفه او خاطرنشان کرد: «ناصر طالب زاده صرفاً یک پزشک بسیار خوب و منتقد نظام پزشکی آمریکا بود و ارتباطی با سلاح‌های میکروبی نداشت.»

دیدگاه راجع به حوادث پس از انتخابات :
نادر طالب ‌زاده در نشستی با نام «نقد و بررسی عملکرد دستگاه‌های فرهنگی در فتنه ۸۸» با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های فرهنگی کشور گفت: کاری که دستگاه فرهنگی انجام دادند در حد این ویروس و مریضی و شایسته مقابله با فتنه نبود.

نادر طالب ‌زاده در برنامهٔ زنده‌ای که در رسانه ملی ایران و در شبکه سوم سیما داشت اینگونه در رابطه با تبادل اطلاعات و انجام ناظره‌ها بین موافقین و مخالفین بیان داشت:
«     چه اشکالی دارد که حرف‌های مخالفان را هم در رسانه ملی پخش کنید و مانند مناظره‌های ابتدای انقلاب که شهید بهشتی و شهید مطهری با حضور مخالفین و منتقدین حرف‌ها و استدلالات خود را بیان می‌کردند، مناظره‌هایی را برگزار کنید... این خیلی خوب و موثر است و مردم هم به خوبی استقبال می‌کنند.      »

وی قبل از این سخن دلیل بر پررنگ بودن اتفاقات سال ۱۳۸۸ خورشیدی را در رسانه‌های خارجی و پررنگ نبودن آن در رسانه‌های داخلی ایرا اینگونه قلمداد کرد که
«     اینجا جایی است که باید برخی واقعیت‌ها را گفت و من مجبور شدم یک چیزهایی را بگویم... وقتی رسانه‌های ما حرف نمی‌زنند، خب آنها حرف می‌زنند... این همه وقت است که رسانه‌های ما سکوت می‌کنند و هیچ خبری را منتشر نمی‌کنند خب آنها می‌گویند...      »

نادر طالب‌ زاده دلیل این پررنگی اتفاقات سال ۸۸ در رسانه‌های خارج از ایران را نبود اطلاع رسانی کافی در داخل و مبارزه نکردن با نگذاشتن مناظره دانشت.

عدم صدور ویزا برای سفر به آمریکا :
آمریکاییها برای وی جهت همراهی ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در سفر به آمریکا ویزا صادر نکردند. طالب زاده تاکید کرد که آمریکایی ها تنها به خاطر آثارش به او اجازه سفر به آمریکا را نداده اند.

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان