بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > فیلم نگار > بایسیکل‌ران
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
بایسیکل‌ران
بایسیکل‌ران

فیلمشناسی بایسیکل‌ران :

بایسیکل‌ران

بایسیکل‌ران
کارگردان:     محسن مخملباف
نویسنده:       محسن مخملباف
بازیگران:     محرم زینال زاده
مهشید افشارزاده
سمیرا مخملباف
اسماعیل سلطانیان
مدت زمان:    ۹۸ دقيقه
کشور:          ایران، افغانستان
زبان:           فارسی

بایسیکل‌ران فیلمی است به نویسندگی و کارگردانی محسن مخملباف که در سال ۱۳۶۴ در ایران به نمایش درآمد.

بازیگران فیلم عبارتند از: محرم زینال زاده (در نقش نسیم)، اسماعیل سلطانیان، حسین حجار، مهشید افشارزاده، فیروز کیانی، محمدرضا ملکی، سمیرا مخملباف، شهناز باباییان، عقیلی، منصور فرنیا، مهدی دلاورنژاد

فیلم داستان مردی افغان به نام نسیم است که برای تامین هزینه بیمارستان همسرش کاری پیدا نمی‌کند و سرانجام سوژه یک شرط‌بندی درباره توانایی او برای رکاب زدن دوچرخه می‌شود (بای‌سیکل در زبان انگلیسی به معنای دوچرخه است).

داستان فیلم:
نقره، زن نسیم - پناهنده تهیدست افغان در ایران - سخت بیمار و نیازمند عمل جراحی است. نسیم همسرش را برغم مخالفت او در بیمارستان بستری می‌کند و برای تهیه مخارج عمل به‌دنبال کار می‌رود. مرد دوره گردی که می‌داند نسیم در گذشته قهرمان دوچرخه سواری بوده، به او پیشنهاد می‌کند در ازای پول دور میدان با دوچرخه به مدت یک هفته رکاب بزند. نسیم شرط را می‌پذیرد. دلالان شهر بر سر برد و باخت وی شرط بندی می‌کنند. مردم در میدان گرد می آیند و نسیم خستگی ناپذیر شب و روز رکاب می‌زند تا سرانجام در پایان هفته، مرد دوره گرد با زنی کولی میدان را ترک می‌کند. نسیم که خبرنگاران دوره اش کرده اند، همچنان سوار دوچرخه رکاب می‌زند.

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان