بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > فیلم نگار > فرزند صبح
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
فرزند صبح
فرزند صبح

فیلمشناسی فرزند صبح :

فرزند صبح
 
فرزند صبح
کارگردان:     بهروز افخمی
تهیه‌کننده:      محمدرضا شرف‌الدین
نویسنده:        بهروز افخمی
بازیگران:     عبدالرضا اکبری
هدیه تهرانی
آتیلا پسیانی
محمدرضا شریفی‌نیا
الیکا عبدالرزاقی
موسیقی:       کیوان هنرمند
فیلم‌برداری:   فرخ مجیدی ، محمد حسن ‌زاده
تدوین:          سیف‌الله داد
توزیع‌کننده:   عروج فیلم
مدت زمان:   ۱۱۰ دقیقه
کشور:          ایران
زبان:           فارسی
بودجه:         ۲ میلیارد تومان

فرزند صبح نام فیلمی سینمایی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی محصول ایران می‌باشد.فرزند صبح به زندگی سید روح الله خمینی در دوران کودکی و تا هفت‌سالگی می‌پردازد و بخشی از آن نیز به دستگیری وی در پانزده خرداد می‌پردازد.

بهروز افخمی به دنبال پذیرفته شدن این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۸۹ در نامه ای خطاب به مهدی مسعودشاهی، دبیر جشنواره، هر گونه دخالت خود را در جریان ساخت یا حتی نظارت این فیلم را تکذیب کرد.

این فیلم که ساخت آن از مهرماه سال ۱۳۸۳ آغاز شده است، هنوز در مرحله تولید به سر می‌برد.در این فیلم عبدالرضا اکبری نقش خمینی در میانسالی را ایفا می‌کند و بازیگران دیگری همچون هدیه تهرانی، محمدعلی کشاورز، آتیلا پسیانی، محمدرضا شریفی‌نیا، الیکا عبدالرزاقی، فرهاد قائمیان نقش‌های دیگر را بازی می‌کنند. شایان ذکر است که محمدرضا شریفی‌نیا نقش سید احمد خمینی و هدیه تهرانی نقش دایه خمین را ایفا می‌کنند.

بهروز افخمی در گفتگو با فرانس پرس اظهار داشته‌است:«ساخت این فیلم به پیشنهاد موسسه ترویج آثار امام بود. اما من در ابتدا مخالفت کردم، چون از من انتظار داشتند که سال‌های رهبری امام خمینی را در فیلم بیاورم که این ممکن نبود. سپس آنها به من اختیار دادند تا فیلم را در هر دوره از زندگی امام که می‌خواهم، بسازم.»

تولید این فیلم به علت نوع انتخاب بازیگران از ابتدا با حاشیه‌ها و جنجال‌های بسیاری همراه بوده است. این فیلم احتمالا به جشنواره فیلم فجر بیست و هفتم خواهد رسید. از سوی دیگر با توجه به طول کشیدن دوبله فیلم به مدیریت دوبلاژ بهرام زند امکان نرسیدن فیلم به جشنواره نیز هست. همچنین ناصر طهماسب به عنوان گوینده نقش امام برای فیلم انتخاب شد.

در حالی که درطول ساخت فیلم خبر از ساخت موسیقی فیلم توسط انیو موریکونه آهنگساز مشهور ایتالیایی که کارهایی همچون موسیقی متن فیلم‌هایی همچون روزی روزگاری در آمریکا و خوب بد زشت را در کارنامه خود دارد به گوش می‌رسید، وی این خبر را تکذیب کرد.

هزینه‌های تولید این فیلم پس از ساخت نزدیک به چهار برابر براورد اولیه بود و عوامل زیادی در به طول کشیدن پروژه دست داشتند.

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان